Nasz monitoring spełnia wysokie wymagania odpowiednich norm polskich i europejskich.

Normy te to dość skomplikowane zalecenia dla profesjonalistów, nie będziemy się starali ich wyjaśniać, ale...

Polskie NormyNajważniejsze jest to, że zarówno system alarmowy, jak i system monitoringu, musi być dostosowany do wartości chronionego mienia oraz spodziewanych zagrożeń.

Nie można chronić na przykład skarbca banku czy muzeum posiadającego zbiory o charakterze pamiątek narodowych przy pomocy prymitywnego systemu. Z drugiej strony ochrona kiosku z gazetami systemem zbyt skomplikowanym to niepotrzebne koszty.

Inaczej też chronimy firmę przed włamywaczami, a inaczej przed na przykład kradzieżą ze strony jej pracowników. Inaczej przed przypadkowymi złodziejami, a inaczej przed specjalistami wykonującymi włamania na zlecenie.

Z kolei stacja monitorowania musi mieć zdolność do jednoczesnego odbierania wielu sygnałów z obiektów ( i to tym większą, im więcej chroni obiektów ) - po to, aby kanały odbiorcze nigdy nie były zajęte i żeby każdy alarm mógł zostać natychmiast odebrany.

To wszystko trzeba brać pod uwagę projektując system alarmowy i wybierając system monitorowania.

Normy są zbiorem przepisów, mówiących jak to zrobić, żeby było dobrze. Co musimy zastosować, a co nie jest konieczne. Oczywiście jeżeli kogoś stać, to nadmiarowe zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi... ale bez przesady.

Niestety w praktyce wygląda to różnie. Widziałem bank zabezpieczony jak kiosk z gazetami i dom mieszkalny zabezpieczony lepiej niż skarbiec na Wawelu. I w jednym, i w drugim przypadku doszło do przegięcia. My się staramy, żeby wszystko było w sam raz.

Posiadamy kilkanaście systemów monitorowania o różnych stopniach bezpieczeństwa, możemy więc dostosować się do każdego rodzaju obiektu, z tymi najbardziej wymagającymi włącznie.

Według aktualnego stanu prawnego stosowanie tych norm nie jest obowiązkowe, a jedynie zalecane. Jednak chcąc mieć gwarancje dobrej jakości wykonywanych usług powinno się je stosować (i klient powinien wymagać ich stosowania). Niewiele firm wykonuje usługi zgodnie z normami, gdyż jest to znacznie bardziej kosztowne, niż robienie wszystkiego "po swojemu".

 

Zobacz też : Polskie Normy

 

Zasięg działania Monitoringu Łódzkiego™

Mapa zasięgu

 

 
 

KLIENT INDYWIDUALNY

Profesjonalna ochrona domów, mieszkań i rezydencji. Monitoring osobisty.

 

KLIENT BIZNESOWY

Oferujemy pakiety usług w wielu wariantach. Na pewno znajdziemy rozwiązanie jakiego potrzebujesz.

 

AGENCJA OCHRONY

Mamy bardzo ciekawe propozycje współpracy i/lub podwykonawstwa usług.

 

INSTALATOR SYSTEMÓW

Rozszerzenie możliwości instalatora.

Początek strony