Co to jest monitoring?

Monitorowanie (monitoring) jest nowoczesną formą zdalnego nadzoru, polegającą na obserwacji cyfrowych sygnałów wysyłanych przez zainstalowane w obiektach lokalne systemy alarmowe (lub systemy czujników) oraz podejmowaniu odpowiednich działań. W zależności od otrzymanych sygnałów uruchamia się patrole interwencyjne, powiadamia policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe lub techniczne, powiadamia klientów lub odpowiednie osoby.

Monitorowanie stosuje się przede wszystkim w ochronie mienia, ale można też prowadzić monitorowanie procesów technologicznych, czystości środowiska, linii przesyłowych, osób (pod kątem zdrowotnym), zagrożeń pożarowych, dźwigów osobowych, czasu pracy.... itd.itp.

 

Poniżej trochę bardziej szczegółowych informacji dla zainteresowanych:

 

Stacja Monitorowania Alarmów stanowi centrum operacyjne, wyposażone w wyspecjalizowany sprzęt, służący do odbierania komunikatów z chronionych obiektów, przetwarzania ich w celu właściwej interpretacji, wizualizacji w przystępnej dla operatorów formie, archiwizowania, nadzorowania torów transmisji, a także sprzęt do łączności z współpracującymi służbami - grupami interwencyjnymi, Policją, Strażą Pożarną. Stacja pracuje całą dobę, w każdy dzień roku.

Nawet najbardziej rozbudowany i niezawodny system alarmowy nie zapewnia sam w sobie bezpieczeństwa, jego rola bowiem kończy się na zasygnalizowaniu włamania lub napadu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest połączenie wyspecjalizowanej elektroniki z wyspecjalizowaną siłą fizyczną.

Taką siłą są Patrole Interwencyjne.

 

Zasięg działania Monitoringu Łódzkiego™

Mapa zasięgu

 

 
 

KLIENT INDYWIDUALNY

Profesjonalna ochrona domów, mieszkań i rezydencji. Monitoring osobisty.

 

KLIENT BIZNESOWY

Oferujemy pakiety usług w wielu wariantach. Na pewno znajdziemy rozwiązanie jakiego potrzebujesz.

 

AGENCJA OCHRONY

Mamy bardzo ciekawe propozycje współpracy i/lub podwykonawstwa usług.

 

INSTALATOR SYSTEMÓW

Rozszerzenie możliwości instalatora.

Początek strony