Nawet najbardziej rozbudowany i niezawodny system alarmowy nie zapewnia sam w sobie bezpieczeństwa, jego rola bowiem kończy się na zasygnalizowaniu włamania lub napadu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest połączenie wyspecjalizowanej elektroniki z wyspecjalizowaną siłą fizyczną.

Taką siłą są Patrole Interwencyjne.

Są to umundurowani agenci, odpowiednio wyszkoleni i wyposażeni (samochody, łączność radiowa, środki przymusu), których zadaniem jest nie dopuścić do powstania strat w mieniu naszych klientów lub straty te zminimalizować, a w miarę możliwości także ująć przestępcę.

Operator Stacji Monitorowania, mając szczegółowe informacje o miejscu powstania zagrożenia, może odpowiednio pokierować działaniami Patroli, a także w razie potrzeby współdziałaniem z innymi służbami (Policją, Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym).

Usługa monitorowania włamaniowego w wersji maksymalnej (z dwutorowym radiowo-telefonicznym przesyłaniem sygnałów, z nadzorem godzin otwarć i zamknięć, z obsługą przez Patrole Interwencyjne) kosztuje nieporównywalnie mniej od bezpośredniej ochrony fizycznej i przy dobrej organizacji daje pewność dotarcia na miejsce zdarzenia w czasie kilku - kilkunastu minut, jak również stwarza możliwość wsparcia interweniujących agentów przez Policję, Straż Pożarną itp.

W przypadku dużych lub bardziej zagrożonych obiektów ochronę poprzez monitorowanie można połączyć z jednym-dwoma strażnikami w obiekcie, którzy mogą być dodatkowo wyposażeni w obserwacyjny system TV, ewentualnie z rejestracją obrazu na komputerze . Taki strażnik, mając dokładne informacje o miejscu naruszenia obiektu chronionego, może natychmiast podjąć interwencję, nawet wtedy, gdy jest sam. Ma bowiem stałą łączność radiową z operatorem Stacji Monitorowania oraz pewność uzyskania wsparcia od Grupy Interwencyjnej w czasie kilku minut, a w razie potwierdzenia włamania - także wsparcie Policji.

Ewentualnie, dla oszczędności kosztów, można zamiast strażnika zastosować portiera, który sam nie byłby żądną ochroną, ale wsparty nowoczesnym monitorowanym systemem elektronicznym, oraz grupami interwencyjnymi, mając możliwość wejścia razem z agentami Patrolu do większości pomieszczeń, mógłby stanowić istotny element systemu zabezpieczenia.

 

 

Zasięg działania Monitoringu Łódzkiego™

Mapa zasięgu

 

 
 

KLIENT INDYWIDUALNY

Profesjonalna ochrona domów, mieszkań i rezydencji. Monitoring osobisty.

 

KLIENT BIZNESOWY

Oferujemy pakiety usług w wielu wariantach. Na pewno znajdziemy rozwiązanie jakiego potrzebujesz.

 

AGENCJA OCHRONY

Mamy bardzo ciekawe propozycje współpracy i/lub podwykonawstwa usług.

 

INSTALATOR SYSTEMÓW

Rozszerzenie możliwości instalatora.

Początek strony